20.09.2016

Avatud on pressi akrediteerimine Muusikapreemiate tseremooniale

Lugupeetud ajakirjanikud!

Ootame teid akrediteeruma rahvusvahelise Muusikapäeva pidulikule tähistamisele ja Muusikapreemiate üleandmisele 1. oktoobril kell 19.00 KUMU Kunstimuuseumis. Tseremoonial annavad üle igaaastased muusikapreemiad Eesti Muusikanõukogu ja Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital tunnustamaks meie enim silmapaistnud kultuuritegelasi ja muusikuid. Tseremooniast toimub ETV otseülekande ning sellele järgneb vastuvõtt ja pidu. Tseremoonia kunstiline juht on Risto Joost, lavastaja Veiko Tubin ning õhtujuht Priit Pius.

Akrediteering tagab:
– sissepääsu preemiate tseremooniale
– sissepääsu preemiatseremooniale järgnevale vastuvõtule
– pildistamise õiguse vastuvõtul
– pildistamise ja filmimise õiguse tseremoonia eel ja järel
– pildistamise õiguse tseremoonia ajal korraldajaga kokkulepitud kohtadest
– akrediteeringu pääsme tseremooniale, mis on isiklik ja mille edasi andmine on keelatud. Akrediteering on väljaande põhine.

Akrediteering ei anna õigust:
– filmimiseks tseremoonia ajal
– pildistamiseks tseremoonia ajal välguga
– tseremoonia ja ülekande häirimiseks (sh. liikumiseks kaamerate vaateväljas, laureaatide liikumise takistamiseks jmt.)
– filmimiseks vastuvõtule järgneval peol

Akrediteerimise aadress: akrediteerimine@muusikapaev.ee

Akrediteering on tasuta.
Akrediteeringu tähtaeg on 30.september kell 17.00

Lisainfo:

Nele Volbrück
Trüki- ja sotsiaalmeedia juht
nele@muusikapaev.ee
+372 5656 3591

Hedi Armulik
Tele- ja raadiokommunikatsiooni juht
hedi@muusikapaev.ee
+372  535 44 900

Marija Borissevits
Venekeelse meedia juht
marija@muusikapaev.ee
+372 5564 8400

tseremoonia

***

12.09.2016

Muusikapäev otsib oma meeskonda fotograafe!

1.oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Ootame selleks puhuks vabatahtlike tiimi fotograafe, kes soovivad jäädvustada meie Muusikapäeva sündmusi. Päev kulmineerub õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga KUMUs algusega kell 19.00. Muusikapäeva kavas on üle 150 tasuta lühikontserdi üle Eesti.

Esindatud on erinevad muusikažanrid, koosseisud, tunnustatud ja kogenud muusikud kõrvuti noortega. Vaata Muusikapäeva programmi siin.

Kui Sul on pildistamise kogemus ja huvi jäädvustada Eesti muusikaajaloo jaoks Muusikapäeva sündmusi, siis anna endast märku! Teretulnud on professionaalid ja hobifotograafid sõltumata vanusest kõikjalt Eestist!

Kandidaadilt eeldame
– pühendumist 1. oktoobril vabatahtliku tööle fotograafina
– oma tehnika olemasolu
– valmidust jagada pilte operatiivselt Muusikapäeva sotsiaalmeedias
– valmidust anda viimistletud pildimaterjal sündmustest korraldajale 2-3 kalendripäeva jooksul

Muusikapäeva meeskond tagab
– õigeaegse info kontsertidest ja pildimaterjali vajadustest
– fotode kasutamise korral korrektse viitamise autorile
– võimaluse osaleda ka tulevikus Muusikapäeva tiimis
– professionaalse lühiväljaõppe nüanssidest, millega arvestada
kontsertide pildistamisel ja filmimisel

Kandideerimiseks palume saata
– veebilink oma varasemate tööde näidetega (võimalusel)
– info, millises Eesti piirkonnas saad pildistada ja millises
ajavahemikus
– kontaktinfo – toimiv e-posti aadress ja mobiilinumber

Palume soovist teada anda hiljemalt 22. septembriks e-postile
mari@muusikapaev.ee. Kõigi kandidaatidega võetakse ühendust hiljemalt 24.septembril e-posti teel.
Tule ise ja soovita ka sõbrale! Kontserte jagub kõigile!

Sündmust koordineerib Eesti Muusikanõukogu. Vabatahtlike meeskonda kuuluvad nii muusikud kui ka korraldajad.

muusikapaev_rene_jakobson

Foto: Rene Jakobson

***

6.09.2016

Muusikapäev kutsub kaasa kõlama!

1. oktoobril toimub taas rahvusvaheline muusikapäev, mil kontserte annavad sajad muusikud üle Eesti. Esmakordselt kutsutakse sel päeval üles liituma ka programmiga “Kõlame kaasa!”.

Muusikapäeva programm on nüüd avalik ning sinna kuuluvad nii meie parimad esinduskollektiivid kui muusikakoolide õpilased. Kava “Kõlame kaasa!” kutsub kõiki, kes korraldavad 1. oktoobril kontserdi prii sissepääsuga ning sooviga seda jagada, andma teada Muusikapäeva meeskonnale kontserdi toimumise koha, aja ning esinejad ja lülitab sündmuse muusikapäeva peo programmi.

Kaasategijate kontserdid riputatakse üles Muusikapäeva koduleheküljele. Päeva lõpuks võivad aga kõik muusikapäevalised telerite ees lõõgastuta ning ETV otseülekandes muusikapreemiate tseremooniat jälgida ja lemmikutele pöidlaid hoida.

http://kultuur.err.ee/v/muusika/05d8204c-c67c-4841-995a-96f7f5579140/muusikapaev-kutsub-kaasa-kolama

muusikapaev_lisaprogramm

***

30.08.2016

Muusikapäev toob endaga rohkem kui 150 tasuta lühikontserti ühel päeval!

Juba neljandat aastat toimuva Muusikapäeva tänavune üle-eestiline kontserdiprogramm on nüüdsest avalik. Muusikapäev toob 1. oktoobril kuulajateni rohkem kui 150 tasuta lühikontserti, millele lisanduvad kohtumised heliloojatega, lisaprogrammid “Kõlame kaasa!” ja “Eesti muusik maailmas”, muusikapreemiate tseremoonia ning palju muud põnevat.

Muusikapäev jätkab traditsiooni ja kutsub kõiki võtma hetkeks aeg maha, et märgata ja kuulata muusikat meie ümber. “Kuula!” nagu ütleb Muusikapäeva tunnuslausegi. Nii täitub rahvusvahelisel muusikapäeval elava muusikaga terve Eestimaa, alates Kaevandusmuuseumist, lõpetades KUMU Kunstimuuseumiga, jätmata vahele Kihnut ja Ruhnut.

Muusikale tähelepanu juhtimiseks kuuleb kontserte nii tavapärastes kui ebaharilikes paikades. Nõnda võib näiteks ooperilavadelt tuntud Mati Turi leida esinemas Kalma saunast, Reva laudas paitavad kõrvu Saku Mandoliinid, Võru metsade vahel RUUP kõlakojas avaneb võimalus kuulda Eesti Noorte Segakoori, Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses asuvad üles Kristjan Kannukene ja Henri Zibo, kuid armastatud Klassikatähed rivistavad end üles ka näiteks Jõhvi Kontserdimaja saalis. Need on aga vaid mõned näited Muusikapäeva programmist.

Muusikapäev keskendub klassikalisele muusikale, ent kava on mitmekülgne ja muusikalisi tervitusi kuuleb jazzist pärimusmuusikani. Muusikapäevaga ühineb julgelt üle mitmesaja esineja, nende seas meie parimaid professionaalid ja tippkollektiivid, kuid samuti peetakse oluliseks ka noori muusikaõppureid, kes sel päeval juba legendaarsete muusikutega lavasid jagavad. Nii võib näiteks Sindi Seltsimajas kuulda Tallinna Muusikakeskkooli noori interpreete, kui samal ajal astub Telliskivi Loomelinnakus üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Ei saa mainimata jätta ka pianist Johan Randveret ja klarnetist Marten Altrovi, kes annavad 1. oktoobril lausa 6 lühikontserti, alustades Võru turult, kulgedes kontsert kontserdi haaval pealinna poole.

Muusikapäeva hommikutervituseks antakse aga seekord teatepulk Tartule. Avatakse ju Tartus esmakordselt külastajatele ka meie rahva jaoks väga oluline muuseum. Nii täidab Tartu kaarsilla hommikutunnil muusikaga Tartu Noortekoor ja Üliõpilaste Segakoor, kus teiste seas kõlab pidulikult Olav Ehala ja Leelo Tungla loodud Muusikapäeva tunnuslaul “Laulu sünd”.“On uhke tunne, et Muusikapäevale on lugupeetud laululoojatele omasel kvaliteedil loodud päris oma laul, mis puudutab otse Sinu südant,” lisab Muusikapäeva projektijuht Marili Jõgi.

Muusikapäevale lähenetakse aga igal aastal värskelt ning sel aastal on sündmusel tutvustada mitut uut suunda. Esmakordselt saab toimuma väliskontsertide programm „Eesti muusik maailmas”, mis pöörab tähelepanu kohalike muusikute professionaalsusele ja loob kultuurisilla maailma metropolidega. Nagu igas sadamas leidub eestlane, on igas suurlinnas mõni Eesti muusik. Tänavu kuuleb Muusikapäeva kontserte ka maailma metropolides, alustades New Yorgist ja Washingtonist lõpetades Londoniga, kus esinejate ridades vaid meie tõelised tipud –  Hando Nahkur, Sten Heinoja jt.

Samuti käivitatakse esimest korda lisaprogramm “Kõlame kaasa!”, mis kutsub endast märku andma kõiki, kes tahavad rahvusvahelise muusikapäeva pidustuste osaks olla. “Programmiga on oodatud liituma kõik, kes soovivad Muusikapäeval koos kõlada ning ka ise sel puhul tasuta avaliku kontserdi korraldada”, täpsustab projektijuht Marili Jõgi.

Lisaks kontsertidele on kavas kohtumised heliloojatega ja palju muud põnevat. Nii on haruldane võimalus lähemalt tutvuda näiteks omanäoliselt värske käekirjaga Tatjana Kozlova-Johannesega või esitada küsimusi õhuliste ja ülevate helidega publiku südame võitnud Pärt Uusbergile.

Muusikapäeva sõlmib kokku traditsiooniline Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali Muusikapreemiate tseremoonia, mis tänavu toimub KUMU Kunstimuuseumis algusega kell 19. Dirigent Risto Joosti juhatamisel saab kuulda Tallinna Kammerorkestrit. Sündmuse lavastajaks on Veiko Tubin ning õhtujuhiks Priit Pius. Tseremooniat on kõikidel huvilistel võimalik jälgida ETV otseülekande vahendusel.

“Muusikapäev oma mõnusate lühiformaatidega on suurepärane võimalus saada meeldivaid elamusi ning sisustada endale üks meeldejääv laupäev,” julgustab projektijuht Jõgi inimesi Muusikapäevast osa võtma ning lisab, et selline päev ei saaks sündida ilma sedavõrd oluliste koostööpartnerite ja toetajate olemasoluta. Nii on näiteks hästi varustatud poodidest võimalik leida Muusikapäevale pühendatud vein või Reval Cafe kohvikutest Muusikapäeva küpsis.

Sündmuse muudab eriliseks tõik, et kõik esinejad ja kontserdipaigad on algatusega liitunud hea tahte alusel. Seega kõik lühikontserdid üle Eesti on publikule tasuta. Küll aga juhib Muusikapäev tähelepanu, et mõnele kontserdile tuleb toimumispaiga eripära tõttu eelregistreeruda.
Programmiga saab üksikasjalikult tutvuda veebilehel www.muusikapaev.ee. Kuula!

peeterlangovitš_muusikapäev2015_hommikutervitus

***

3.08.2016

Muusikapäev 2016 ootab oma tiimi vabatahtlikke!

Tule meile vabatahtlikuks ja saa osa super-erilisest tundest, aidates kaasa terve Eestimaa täitumisele elava muusikaga, mõnusast meeskonnast, uutest tutvustest ja vahvatest seiklustest! Tegemisi-toimetusi jagub igas Eesti maakonnas esinejate tervitamisest kuni plakatite jagamiseni!

Kirjuta meile, kus piirkonnas oleksid valmis 1. oktoobril kaasa lööma. Abilisi ootame tiimi ka juba enne 1. oktoobrit, seega mida varem endast märku annad, seda pikema, vingema ja kasulikuma kogemuse osaliseks võid saada!

Muusikapäeva vabatahtliku ankeedi leiad siit: http://muusikapaev.ee/tule-vabatahtlikuks-2/

Ootame Sind oma tiimi!

IMG_7049